Cookie policy

De Zorgboog gebruikt cookies om bijvoorbeeld de website te verbeteren en te analyseren, voor social media en om ervoor te zorgen dat u relevante advertenties te zien krijgt. Als u meer wilt weten over deze cookies ga dan naar zorgboog.nl/cookies. Bij akkoord op deze cookie policy geeft u de Zorgboog toestemming voor het gebruik van optimale cookies op onze websites. Klik op “Instellingen aanpassen” om uw voorkeuren te wijzigen.

Cookies accepteren Instellingen aanpassen

"Wat vindt u belangrijk als het gaat om zorg?"

6 juli 2017

Deze vraag stelde ledenorganisatie Zorgboogextra tijdens een ledenraadpleging afgelopen maand.

De respondenten gaven aan preventie, eenzaamheid en de ondersteuning van mantelzorgers belangrijke thema's te vinden als het gaat om zorg en welzijn in hun gemeente. Met de gemeenteraadsverkiezingen 2018 in het vooruitzicht wil Zorgboogextra de belangen en behoeften van haar leden meegeven aan de lokale politiek. De resultaten van het onderzoek worden aangeboden aan alle lokale politieke partijen binnen de Peelgemeenten. 

Gemeenten hebben steeds meer te zeggen als het gaat om zorg en welzijn voor hun inwoners, legt Monique Gubbels-van Oosterhout (manager Zorgboogextra) uit. "Met 21.000 gezinslidmaatschappen (ongeveer 50.000 mensen) vertegenwoordigen wij zo'n 20% van de bevolking in de Peelregio. We wilden dat onze leden zelf konden aangeven wat zij belangrijk vinden als het gaat om zorg en welzijn. En waar in hun ogen de lokale politiek rekening mee zou moeten houden, bijvoorbeeld bij het opstellen van hun partijprogramma's."

Preventie en eenzaamheid
Van de ruim 7.000 leden die een online vragenlijst ontvingen, nam zo'n 18% deel aan het onderzoek. De meeste respondenten gaven aan dat zij het belangrijk vinden dat gemeenten inzetten op preventie, huishoudelijke hulp, eenzaamheid en de ondersteuning van mantelzorgers. "Tegelijkertijd gaven zij aan dat de informatievoorziening op deze punten verbeterd kan worden.", aldus Monique Gubbels-van Oosterhout. "Over het algemeen vinden leden aandacht voor het sociale aspect van de zorg erg belangrijk. Zo vindt 90% van de respondenten de sociale functie van de huishoudelijke hulp net zo belangrijk als de huishoudelijke werkzaamheden zelf."

Aanbieden aan politiek
Zorgboogextra gaat de resultaten de komende weken aanbieden aan alle lokale politieke partijen in de Peelregio. De resultaten van het onderzoek laten zien wat onze leden belangrijk vinden en waar behoeften liggen, besluit Henri Plagge, voorzitter raad van bestuur van de Zorgboog. "En omdat we met Zorgboogextra ruim 20% van de bevolking in de Peelregio vertegenwoordigen, zou de lokale politiek hier in onze ogen rekening mee moeten houden. Zij kunnen hier zeker hun voordeel mee doen!"

Bent u geïnteresseerd in de volledige resultaten van het onderzoek? Kijk dan op www.zorgboogextra.nl/advies.


Delen via: Deel dit via Facebook Deel dit via Twitter Deel dit via LinkedIn Deel dit via E-mail